Sužinok pirmas. Automėgėjų portalas

Automobilio „batukai”. Kodėl svarbu pasirinkti tinkamas padangas?

Automobilio „batukai”. Kodėl svarbu pasirinkti tinkamas padangas?

By www.autosiauliai.lt

Automobilio padangos dažnai vadinamos „automobilio batukais”. Ir kaip mums, žmonėms, būtina turėti tinkamus batus atsižvelgiant į orus ir veiklą, taip pat svarbu, kad automobilis būtų aprūpintas tinkamomis padangomis. Bet kodėl būtent padangų pasirinkimas yra taip svarbus? Apsvarstykime kelias pagrindines priežastis.

Saugumas

Tinkamos padangos gali iš esmės paveikti automobilio elgseną kelyje. Padangos yra vienintelis kontakto taškas tarp automobilio ir kelio, todėl jos atsako už stabdymo, posūkių ir greičio reguliavimo savybes. Netinkamai parinktos padangos gali padidinti stabdymo nuotolį, sukelti nestabilumą vairuojant ar net padidinti kelio nuslidimo riziką esant blogam orui.

Ekonomiškumas

Pasirinkus tinkamas padangas, galima sutaupyti degalų sąnaudas. Kai kurios padangos yra specialiai sukurtos taip, kad mažintų trintį su keliu, dėl ko sumažėja degalų sąnaudos. Taip pat tinkamai išlaikytos padangos (teisingas slėgis, balansavimas) gali ilginti jų tarnavimo laiką.

Veikimas esant skirtingoms oro sąlygoms

Lietuvoje, kur orų sąlygos gali labai skirtis priklausomai nuo sezono, svarbu turėti atitinkamas vasarines ar žiemines padangas. Žiemines padangos turi specialią gumos sudėtį ir raštą, kurie užtikrina geresnį sukibimą su šaltu ir slidžiu keliu. Vasarines padangas sukurtos atlaikyti aukštesnes temperatūras ir užtikrinti saugų vairavimą karštu oru.

Komfortas

Tinkamos padangos gali pagerinti vairavimo komfortą. Kai kurios padangos yra sukurtos taip, kad mažiau perduotų kelių nelygumus į automobilio salona, o tai reiškia mažiau vibracijos ir triukšmo.

Padangų ekologija

Pasirinkdami ekologiškesnes padangas, galime mažinti CO2 išmetimus ir taip prisidėti prie aplinkos apsaugos. Be to, padangos, kurios mažina trintį su keliu, mažina degalų sąnaudas ir taip mažina išmetamųjų teršalų kiekį.

Automobilio padangos nėra vien tik „batukai” mūsų transporto priemonėms. Jos yra gyvybiškai svarbus komponentas, kuris gali turėti didelę įtaką saugumui, ekonomiškumui, komfortui ir net aplinkai. Todėl, kai atėjo laikas keisti padangas, labai svarbu atidžiai apsvarstyti savo poreikius ir pasirinkti tas, kurios geriausiai atitiktų jūsų vairavimo sąlygas ir stilių.