Sužinok pirmas. Automėgėjų portalas

Žiemos automobilių priežiūros patarimai, kaip užtikrinti sklandų automobilio veikimą

Žiemos automobilių priežiūros patarimai, kaip užtikrinti sklandų automobilio veikimą

By www.autosiauliai.lt

Žiemos mėnesiai gali būti sunkūs jūsų automobiliui. Šaltas oras, sniegas ir ledas gali padaryti savo, todėl automobilis gali veikti ne taip sklandžiai, kaip turėtų. Šiame tinklaraščio įraše pateiksime 10 patarimų, kaip prižiūrėti automobilį žiemą, kurie padės užtikrinti sklandų automobilio veikimą visą sezoną!

  1. Patikrinkite akumuliatorių – šaltas oras gali pakenkti jūsų automobilio akumuliatoriui, todėl prieš ateinant žiemai svarbu įsitikinti, kad jo būklė yra gera. Būtinai patikrinkite akumuliatorių ir, jei reikia, pakeiskite jį nauju.
  2. Pakeiskite alyvą – Daugelis žmonių nesupranta, kad šaltuoju metu alyva tampa tirštesnė, todėl svarbu pereiti prie žieminės alyvos, kuri nesutirštės ir nesukels variklio vangumo. Būtinai patikrinkite savininko instrukciją, kad sužinotumėte, kokio tipo alyva tinkama jūsų automobiliui.
  3. Apžiūrėkite padangas – šaltas oras gali būti nepalankus padangoms, todėl įsitikinkite, kad jos tinkamai pripūstos ir turi daug protektoriaus, kad užtikrintų gerą sukibimą su sniegu ir ledu. Taip pat įsitikinkite, kad turite atsarginę padangą ir domkratą, jei padanga būtų pradurta.
  4. Patikrinkite priekinio stiklo valytuvus – įsitikinkite, kad priekinio stiklo valytuvai yra geros būklės, kad jie galėtų veiksmingai nuvalyti sniegą ir ledą nuo priekinio stiklo. Jei reikia, pakeiskite valytuvų šepetėlius ir automobilyje turėkite papildomo priekinio stiklo plovimo skysčio.
  5. Patikrinkite žibintus – svarbu įsitikinti, kad visi automobilio žibintai veikia tinkamai, nes tai padės užtikrinti geresnį matomumą tamsiomis žiemos dienomis. Įsitikinkite, kad veikia visi priekiniai žibintai, stabdžių žibintai, posūkių signalai ir rūko žibintai.
  6. Patikrinkite laidus ir elektros komponentus – Dėl šalto oro laidai gali sutrūkinėti, todėl svarbu patikrinti, ar visi laidai nėra įtrūkę arba pažeisti. Be to, įsitikinkite, kad visi elektros komponentai veikia tinkamai – įskaitant generatorių, starterį ir akumuliatoriaus gnybtus.
  7. Patikrinkite diržus ir žarnas – Įsitikinkite, kad visi variklio diržai ir žarnos yra geros būklės, kad šaltuoju metų laiku jie netaptų trapūs ir nesutrūkinėtų.
  8. Patikrinkite šildytuvą ir defrosterį – įsitikinkite, kad šildytuvas ir defrosteris veikia tinkamai, kad galėtumėte išlaikyti šilumą automobilyje ir nuvalyti ledą ar rūką, kuris gali susidaryti ant priekinio stiklo.
  9. Patikrinkite antifrizą – Patikrinkite antifrizo lygį variklyje, kad įsitikintumėte, jog jis yra tinkamo lygio ir niekur nesuteka.
  10. Atlikite reguliarią techninę priežiūrą – Galiausiai, bet ne mažiau svarbu, pasirūpinkite, kad žiemos mėnesiais būtų atliekama reguliari jūsų automobilio techninė priežiūra. Tai padės užtikrinti, kad viskas veiktų tinkamai, ir padės išvengti bet kokių galimų problemų.

Laikydamiesi šių 10 patarimų, kaip prižiūrėti automobilį žiemą, galite būti tikri, kad jūsų automobilis bus geriausios būklės visą sezoną! Pasirūpinkite, kad jūsų automobilį periodiškai apžiūrėtų specialistas, nes tai padės pastebėti bet kokias problemas, kol jos netapo rimtomis. Žiemos mėnesiais rūpindamiesi savo automobiliu užtikrinsite saugumą keliuose ir sklandų automobilio veikimą visą sezoną. Sekmės!